Hakkımızda

Hakkımızda

Ana Sayfa   / Hakkımızda

BİZ KİMİZ

Düzce-TÜRKİYE merkezli Metrik Mimarlık Mühendislik, mimari yapılardan büyük ölçekli kentsel tasarımlara, eksiksiz planlanmış projeler geliştirmeye odaklanan bir mimarlık mühendislik ofisidir. Fatih ALTUNKAYA, Semih TURHAN ve Cemal Yavuz BERKARDA tarafından 2016 yılında kurulan Metrik Mimarlık Mühendislik, uyumlu ve esnek yapısıyla farklı yaklaşımlara açık bir sistem oluşturma vizyonu benimsemiştir.

Mimarlık sektörü yükünü Fatih ALTUNKAYA, Statik-Betonarme sektör sorumluluğunu Semih TURHAN ve Şantiye-Saha sorumluluğunu Cemal Yavuz BERKARDA üstlenerek, mesleki birikimlerini ve gençliklerinin dinamizmi bir araya getirdiler.

Metrik Mimarlık Mühendislik olarak sınırları aşmak adına farklı gruplara ve kültürlere ulaşmaya her zaman açığız. Her projenin yeni bir başlangıç olduğuna ve daha iyi kalitede çözümlere ulaşmak için yeni fırsatlar doğurduğuna inanıyoruz.

 

HİKAYEMİZ

Bu birlikteliğin temelleri lise yıllarına dayanmaktadır. Aynı lise sıralarını paylaşmış bu üç ortak, o zamanlarda bu birlikteliğin hayallerini kurmuş ve hepsi bu hayal uğruna mesleklerini edinmişlerdir. Sonunda hayallerindeki proje ofisini 2016 yılında Metrik Mimarlık Mühendislik adı altında açmışlardır. Şimdi hayalleri daha da büyük; Türkiye ve Dünya’da sayılı proje ve mimarlık ofisi arasına isimlerini Metrik Mimarlık Mühendislik olarak yazdırmak.

0
Teslim Edilen Projeler
0
Mutlu Müşteriler
0
Devam Eden Projeler

Yönetim Kadromuz

 • Fatih Altunkaya

  Fatih Altunkaya

  Mimar - Kurucu

 • Semih Turhan

  Semih Turhan

  İnşaat Mühendisi - Kurucu

 • Cemal Yavuz Berkarda

  Cemal Yavuz Berkarda

  İnşaat Mühendisi - Kurucu

Biz Neler Yapıyoruz

MİMARİ VE STATİK PROJE

MİMARİ VE STATİK PROJE

YAPI

YAPI

İÇ TASARIM

İÇ TASARIM

3D GÖRSELLEME

3D GÖRSELLEME